+48 71 717 37 61

Drewno jest często używanym materiałem opałowym do kominka w ekologicznym ogrzewaniu domów. To paliwo ma dużo zalet, ponadto jest łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Do palenia w kominkach najlepsze jest drewno pochodzące z liściastych gatunków drzew, ponieważ cechuje je większa gęstość i mniejsza ilość żywic, które podczas spalania mają tendencję do kopcenia. Do najchętniej używanych, ze względu na pożądane właściwości są: grab, buk, dąb, klon, akacja, jesion oraz brzoza. Ich stosowanie przekłada się na bezawaryjną i bezproblemową pracę kominka.

ZNAKOMITY SUROWIEC ENERGETYCZNY

Drzewo rosnące akumuluje w sobie energię, która uwalnia się w trakcie spalania – co ważne nie wytwarza przy tym substancji toksycznych. Drewno opałowe ze względu na swoją kaloryczność jest bardzo wydajnym materiałem paliwowym. Warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych gatunków i wybrać drewno dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Sezonowane drewno posiada więcej energetyczności

Bardzo istotne jest właściwe przygotowanie drewna przed paleniem. Nie zaleca się palenia drewnem mokrym, gdyż w efektem takiego postępowania może być zanieczyszczanie kominka, co w rezultacie może stwarzać niebezpieczeństwo. Drewno kominkowe powinno być powietrzno suche, czyli takie które zostało poddane sezonowaniu przez odpowiedni czas i tym sposobem utraciło nadmiar zgromadzonej wody. Ma to znaczenie także dlatego, ze tylko dobrze wysuszone drewno opałowe w pełni wykorzysta swoje właściwości grzewcze.

Zobacz: Jak suszyć drewno kominkowe?

Nasza firma prowadzi sprzedaż wysokogatunkowego drewna opałowego do kominków. Nasza działalność obejmuje Szczecin i okoliczne miejscowości. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Kategorie: Baza wiedzy

Pozycjonowanie Wrocław SEO: Seo LTB - pozycjonowanie stron www