+48 71 717 37 61

Cennik - suche drewno kominkowe i opału we Wrocławiu

5/5

Opał LUZ

Węgiel orzech
900 zł
Węgiel kostka
970 zł
Miał węglowy
660 zł
Koks orzech
1300 zł
Eko groszek
940 zł

Opał WORKOWANY

50 kg – 50 zł
30 kg – 30 zł
50 kg – 55 zł
30 kg – 33 zł
50 kg – 38 zł
30 kg – 22,80 zł
50 kg – 70 zł
30 kg – 42 zł
50 kg – 51 zł
30 kg – 31,50 zł

Dla każdego asortymentu węgla posiadamy certyfikaty jakości.

Jak prezentuje się jego cennik we Wrocławiu?

Jak prezentuje się jego cennik we Wrocławiu?Drewno kominkowe opałowe / twarde liściaste / suche – 1m3 – 220 zł
Drewno kominkowe opałowe / liściaste / twarde – workowane – 30 Litrów (40 x 60cm) – 10 zł
Drewno rozpałkowe – workowane – 30 Litrów (40 x 60cm) – 10 zł

.

Widok rozpalonego kominka, iskrzącego się subtelnie w salonie to jeden z nieodłącznych elementów jesiennych i zimowych wieczorów w wielu domach. Zapach naturalnego, palącego się drewna, dźwięk przeskakujących iskierek i widok ciepłego, przyjemnego światła zaprasza do siedzenia na kanapie z kubkiem herbaty i relaksowania się w towarzystwie rodziny, znajomych czy domowych zwierzaków. Aby jednak korzystać z kominka przez całą zimę, warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w dobrej jakości sezonowane suche drewno kominkowe.

Skład suchego drewna kominkowego – cennik Wrocław

W naszej ofercie znajdą państwo szeroki wybór węgla, ekogroszku workowanego, sezonowanego i suchego drewna kominkowego, a także koksu, miału, brykietu węglowego oraz drewna opałowego i rozpałkowego. Oferujemy konkurencyjne ceny opału na terenie miasta Wrocław, dzięki którym z powodzeniem stworzą Państwo swój zimowy zapas drewna do kominka i z ulgą zasiądą przed kominkiem podczas gdy inni wciąż będą poszukiwali najtańszego opału w mieście. Nasz cennik dla Wrocławia został stworzony w oparciu o najbardziej aktualne, hurtowe ceny materiałów opałowych – zawsze staramy się, by przyjemność czasu spędzonego przed kominkiem nie była okupiona wysoką ceną opału.

drewno kominkowe

O czym pamiętać, wybierając materiał drewno do kominka?

Wybór drewna kominkowego, brykietu trocinowego czy ekogroszku do opału zależy w dużej mierze od tego, czy od kominka oczekujemy jedynie elegancko wyglądającego ogniska, czy faktycznej wydajności grzewczej. Zdecydowanie najlepszą energetyczność, a jednocześnie bezpieczny ogień gwarantują drewna liściaste. W przypadku chęci wzmocnienia efektu ogrzewania, doskonałym uzupełnieniem do kominków rozpalanych drewnem będzie wspomniany już brykiet. Do pełnowymiarowych pieców polecamy natomiast ekogroszek, który jest bezpieczniejszym dla środowiska i zdrowia człowieka paliwem niż np. węgiel, którego składowanie jest dziś mocno utrudnione, a spalanie ograniczone wieloma restrykcjami

Jakie drewno kominkowe zamawiać?

Stając przed wyborem rodzaju opału do kominka warto skupić się na wydajności energetycznej poszczególnych rodzajów drewna i innych materiałów opałowych. Z reguły, jako pierwszą propozycję sugerujemy wybór odpowiednio wysuszonego i sezonowanego drewna kominkowego z drzew liściastych, które nie pęka przy kontakcie z ogniem i dzięki temu jest bezpieczne do korzystania w domowych kominkach – bez ryzyka zaprószenia ognia i spadających na dywan drobinek palącego się drewna.

Sezonowane dobre drewno kominkowe z drzew liściastych

Nasze drewno rozpałkowe posiada dużą wartość opałową, a wszystko to dzięki odpowiedniemu przygotowaniu każdej sprzedawanej porcji. Drewno kominowe powinno być sezonowane, co oznacza składowanie je z dala od wilgoci i umożliwienie pełnego wyschnięcia, tak by przywiezione do domu drewno kominkowe było gotowe do umieszczenia bezpośrednio w kominku i rozpalenia domowego ogniska. Z reguły zaleca się maksymalnie 15% wilgotności i sezonowanie drewna przez minimum 15 miesięcy. Co ważne, do opału nie nadają się lakierowane lub impregnowane belki, płyty wiórowe oraz popularna sklejka.

Naszym klientom również zalecamy przechowywanie drewna z daleka od wilgoci i bez kontaktu ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – wilgocią, pleśnią, deszczem czy śniegiem. Z tego też powodu nie należy ustawiać go bezpośrednio przy ścianie zewnętrznej domu, gdzie dosychające drewno kominkowe będzie rozwijało wilgoć i pochłaniało ją z powietrza. Suche drewno kominkowe może od razu trafić do opału, gwarantując dobrze utrzymujący się ogień w kominku.

Drewno rozpałkowe – istotna sprawa podczas palenia w kominku

Wybierając drewno kominkowe do opału kominka i zwracając uwagę na jego cennik warto pamiętać, że ostateczna cena jaką przyjdzie zapłacić za ogrzewanie domu węglem, drewnem, brykietem czy innym paliwem zależy nie tylko od samego materiału opałowego, ale też izolacji termicznej domu, wentylacji, jakości wykonania samego kominka czy efektywnych technik spalania. Zawsze polecamy palić w kominku “od góry”, co w praktyce oznacza że na spód paleniska układamy najgrubsze polana drewna lub kilka kostek brykietu, a na górze cieńsze kawałki, drobne drewno rozpałkowe i karton lub rozpałkę, które pozwolą by ogień stopniowo dochodził do dolnych pokładów drewna i ogrzewał dom nie tracąc przy tym od razu zbyt dużych ilości opału.

Pozycjonowanie Wrocław SEO: Seo LTB - pozycjonowanie stron www