+48 71 717 37 61

Cennik opału i drewno kominkowe we Wrocławiu

5/5
Opał LUZ
Węgiel orzech
900 zł
Węgiel kostka
970 zł
EKO Miał węglowy
660 zł
Koks orzech
1200 zł
Eko groszek
940 zł
Opał WORKOWANY
50 kg – 50 zł
30 kg – 30 zł
50 kg – 55 zł
30 kg – 33 zł
50 kg – 38 zł
30 kg – 22,80 zł
50 kg – 65 zł
30 kg – 39 zł
50 kg – 51 zł
30 kg – 31,50 zł

Dla każdego asortymentu węgla posiadamy certyfikaty jakości.

Jak prezentuje się jego cennik we Wrocławiu?
Drewno kominkowe opałowe / twarde liściaste / suche – 1m3 – 220 zł
Drewno kominkowe opałowe / liściaste / twarde – workowane – 30 Litrów (40 x 60cm) – 10 zł
Drewno rozpałkowe, potocznie nazywane rozpałką – workowane – 30 Litrów (40 x 60cm) – 10 zł
Drewno do wędzenia – liściaste

Cennik drewna opałowego do kominka we Wrocławiu

Sezonowane drewno kominkowego  DĄB
 220 zł / 1m3
Suche drewno kominkowe GRAB
 240zł/ 1m3

Drewno opałowe jest sezonowane, połupane na wymiar do 30cm – posiada poniżej 20 % wilgotności (to jest główny parametr jeżeli chodzi o to czy drewno nadaję się już do palenia w kominku). Drewno do kominka dowozimy we Wrocławiu oraz jego okolicach, przy zakupie “trzech m3” drewna transport na terenie Wrocławia i bliskich okolic gratis.

Widok rozpalonego kominka, iskrzącego się subtelnie w salonie to jeden z nieodłącznych elementów jesiennych i zimowych wieczorów w wielu domach. Zapach naturalnego, palącego się suchego drewna oraz rozpałki, dźwięk przeskakujących iskierek i widok ciepłego, przyjemnego światła zaprasza do siedzenia na kanapie z kubkiem herbaty i relaksowania się w towarzystwie rodziny, znajomych czy domowych zwierzaków. Aby jednak korzystać z kominka przez całą zimę, warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w dobrej jakości sezonowane suche drewno kominkowe. W sezonie letnim zachęcamy do wykorzystania drewna opalowego w swojej domowej wędzarni 🙂

Cennik suchego drewna kominkowego – Wrocław

W naszej ofercie znajdą państwo szeroki wybór węgla, ekogroszku workowanego i sezonowanego i suchego drewna kominkowego, a także koksu, eko miału, brykietu węglowego oraz drewna opałowego i rozpałki. Oferujemy konkurencyjne ceny opału na terenie miasta Wrocław, dzięki którym z powodzeniem stworzą Państwo swój zimowy zapas drewna do kominka i z ulgą zasiądą przed kominkiem podczas gdy inni wciąż będą poszukiwali najtańszego opału w mieście. Nasz cennik dla Wrocławia został stworzony w oparciu o najbardziej aktualne, hurtowe ceny materiałów opałowych – zawsze staramy się, by przyjemność czasu spędzonego przed kominkiem nie była okupiona wysoką ceną opału.

 

Zobacz: Proces suszenia drewna kominkowego

Drewno rozpałkowe do palenia w kominku

Wybierając dobrej jakości suche drewno kominkowe do opału kominka i zwracając uwagę na jego cennik warto pamiętać, że ostateczna cena jaką przyjdzie zapłacić za ogrzewanie domu węglem, drewnem, brykietem czy innym paliwem zależy nie tylko od samego materiału opałowego, ale też izolacji termicznej domu, wentylacji, jakości wykonania samego kominka czy efektywnych technik spalania. Zawsze polecamy palić w kominku drewnem “od góry”, co w praktyce oznacza że na spód paleniska układamy najgrubsze polana drewna lub kilka kostek brykietu, a na górze cieńsze kawałki, drobne drewno rozpałkowe i karton lub rozpałkę, które pozwolą by ogień stopniowo dochodził do dolnych pokładów drewna i ogrzewał dom nie tracąc przy tym od razu zbyt dużych ilości opału.

Jakie drewno kominkowe zamawiać?

Stając przed wyborem rodzaju opału do kominka warto skupić się na wydajności energetycznej poszczególnych rodzajów drewna i innych materiałów opałowych. Z reguły, jako pierwszą propozycję sugerujemy wybór odpowiednio wysuszonego i sezonowanego drewna kominkowego z drzew liściastych, które nie pęka przy kontakcie z ogniem i dzięki temu jest bezpieczne do korzystania w domowych kominkach – bez ryzyka zaprószenia ognia i spadających na dywan drobinek palącego się drewna.

Przechowywanie drewna do kominka

Naszym klientom również zalecamy przechowywanie drewna z daleka od wilgoci i bez kontaktu ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – wilgocią, pleśnią, deszczem czy śniegiem. Z tego też powodu nie należy ustawiać go bezpośrednio przy ścianie zewnętrznej domu, gdzie dosychające drewno kominkowe będzie rozwijało wilgoć i pochłaniało ją z powietrza. Suche drewno kominkowe może od razu trafić do opału, gwarantując dobrze utrzymujący się ogień w kominku.

Pozycjonowanie Wrocław SEO: Seo LTB - pozycjonowanie stron www